Posted by admin on Sierpień - 23 - 2016 | Komentowanie nie jest możliwe

Chociaż Unia Europejska jest w kryzysie, to jednakowoż nie jest powiedziane, że nadal nie jest potężną organizacją. W końcu skupiła wokół siebie wiele zamożnych państw. Nadal UE jest federacją niesamowicie zamożnych państw.
Oczywiście nie wszystkie z nich są naprawdę zamożne, lecz w porównaniu z chociażby większości państw w Afryce, to tak czy siak UE jest potęgą. I choć w ostatnim czasie wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby Chinami, to musimy wiedzieć, że to nadal Chiny gonią nasz kontynent. Choć oczywiście wcale nie jest powiedziane, iż UE to wspaniała organizacja. Moim zdaniem UE to świetny pomysł – nawet po połączeniu i tak jesteśmy mniejsi, niż Chiny bądź Indie, a więc tylko jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednakże bardzo dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny oraz inne potęgi gospodarcze – albo aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas gonią. To niedobrze, bo przecież w interesie naszego kontynentu jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I naturalnie tak będzie, ale ciężko powiedzieć czy przykładowo problem dużego bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych, bardzo szybko zostanie zażegnany. Może Europę czeka los chociażby Włoch, a więc niby zamożnego kraju, który jednak ma wielkie kłopoty z funkcjonowaniem? Trudno jednoznacznie rzec…
Frazy kluczowe: Informacje, Szkoła i informacje, Edukacja i Szkoła, Nauka i Szkoła.

Inne wpisy:

Comments are closed.